0224 262 16 82
HURDA METAL
ÖTA İŞLEME
10.000 ARAÇLIK İŞLEM HACMİ

Emniyetli geri dönüşüm tesisinde, metal hurdayı ve tehlikesiz türden diğer atıkları parçalamak ve boyutlarını küçültmek suretiyle kalitesini ve yoğunluğunu arttırmak amacıyla hurda metal işleme yapılmaktadır. İşletmeye kabul edilen atıklardan ayrıştırılan hurda metaller; bakır, bronz, pirinç, alüminyum, kurşun, çinko, demir/çelik, kalay ve diğer karışık metaller gibi türlerine göre ayrılmaktadır. Shredder ile parçalanarak kalitesi ve yoğunluğu arttırılan hurdalar, boyut olarak ise küçültülmekte ve eritmeye hazır hale getirilmektedir.

Tesise gelen hurda metal nitelikli atıklar genel olarak şu şekildedir:

  • 1. Ömrünü tamamlamış ve sökülen tesislerden çıkma metal atıkları,
  • 2. Sanayi tesislerinin imalat kırpıntıları, döküntüleri,
  • 3. İnşaat atıkları,
  • 4. Piyasaya sürülmemiş imalat atıkları, hatalı ürünler,
  • 5. Ömrünü tamamlamış metal malzemeler.
ÖTA TESLİM YERİ HİZMETLERİ

Tesisimiz yılda …….ton ÖTA ( Ömrünü Tamamlamış Araç ) ve hurda metal işleme kapasitesine sahiptir.

ÖTA teslim yerleri, kayıttan düşme ve bertaraf edilerek ömrünü tamamlamış araçların tüm işlemlerinin tamamlandığı noktayı ifade etmektedir. 81 ilde, kolayca ulaşılabilen adreslerde bulunan ÖTA teslim yerlerine, araç sahipleri hurda araçlarını teslim edebilmektedir.

GARANTİ ATIK YÖNETİMİ

Bayilerinizden toplanan garanti parçaları imha edilerek, imha işlemi raporlaması yapılmaktadır.

YEDEK PARÇA İMHASI

Kullanım dışı yedek parçaların tesisimizde imha edilmesidir.

TESCİLSİZ ARAÇ İMHASI

Yasal mevzuata göre araç imhası ve İmha raporu hazırlanması işlemleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. Tescilsiz araçların imhası için tercih edebileceğiniz firmamızın Türkiye´nin 81 ilinde teslim yeri bulunmaktadır.

Araç sahipleri ( Hurdaya ayrılmadan önceki son sahibi) ömrünü tamamlamış aracını, ÖTA teslim yerleri, lisanslı geçici depolama alanlarına, yönetmeliğe uygun olarak (fiziksel) teslim etmek ve aşağıdaki belgeleri sırasıyla ibraz etmekle yükümlüdür:

Kayıtlarında haciz, rehin, tedbir gibi şerhlerin bulunmadığına dair trafik tescil kuruluşlarından alınmış belge ve trafikten çekilmiş araçlar hariç, ilgili vergi dairesinden alınmış, motorlu araçlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezası, trafik idari para cezası, geçiş ücreti ve idari para cezası borcu bulunmadığına dair ilişik kesme belgesi araçlarınızın imha edilmesi için yeterli olacaktır.

HURDA ARAÇ İMHASI
Tesisimize gelen hurda araçlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Ömrünü Tamamlamış Araçlar Takip sisteminden araç kayıttan düşürülerek, bertaraf formu hazırlanarak hurda araç imha edilir.